Organizuojame turistinius žygius dviračiais po Aukštaitijos nacionalinį parką ir kt.

Turime turistinių, bei kalnų dviračių.

Dviračių nuomos kainos

1val. kaina - 3 EUR; 1d. - 9 EUR; savaitei - 50 EUR;

MARŠRUTAI

Botanikos takas - 3,5 km.

Aukštaitijos nacionalinis parkas floristiniu požiūriu yra viena turtingiausių saugomų gamtos teritorijų Lietuvoje. Norinčius geriau pažinti įvairiarūšę parko augaliją, kviečia mokomasis botanikos takas. Jis įrengtas prie Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironių kaimų. Tako ilgis - 3,5 km. Jo trasa pažymėta specialiu ženklu - baltu kvadratu su žalia įstrižaine. Šiame take galima pamatyti apie 150 augalų rūšių, iš kurių 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Palūšė - Tauragnai - 38 km.

Maršrutas: Palūšė – Meironys – Puziniškis – Salos I – Salos II – Ginučiai – Šiliniškės – Stripeikiai – Varniškės – Stučiai – Tauragnai. Miško keliukais keliaujama dvi dienas.

Maršrutas driekiasi išilgai Šiliniškių kalvagūbrio – unikalaus gamtos paminklo, kurį suformavo paskutinysis Lietuvos teritoriją dengęs ledynas. Tai puikus apžvalginis maršrutas, kuriame susipažįstama su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis.

Pirmą dieną įveikiama 18 km ir nukeliaujama iki Ginučių. Didžioji dalis maršruto vingiuoja paežerėmis pro Lūšių, Asalnų, Asalnykščio, Alksno, Alksnaičio ir Linkmeno ežerus. Pakeliui aplankomi Puziniškio ir Ginučių piliakalniai, medžiai - gamtos paminklai Puziniškio ir Salų kaimuose, o taip pat geomorfologinis gamtos paminklas – Ladakalnis. Nuo jo atsiveria nuostabi panorama.

Antrą dieną nueinama 20 km. Maršrutas daugiausia driekiasi mišku, vinguriuoja palei Almajo, Pakaso ir giliausio Lietuvoje – Tauragno ežerus. Pakeliui aplankomas Pakaso vandens malūnas, Stripeikių bitininkystės muziejus ir mitologinis akmuo Mokas. Žygis baigiasi Tauragnuose, kur daktarės E.Šimkūnaitės vardu pavadintoje mokykloje įrengtas kraštotyros muziejus.

Turistinis maršrutas dviračiais po Aukštaitijos nacionalinį parką -70 km.

Maršrutas: Palūšė – Strigailiškis – Vaišniūnai – Šuminai – Strazdai – Vaišnoriškė – Daunoriai – Varniškės – Stripeikiai – Ginučiai – Kimbariškė – Benediktavas – Linkmenys – Kaltanėnai – Palūšė. Apie 40 km keliaujama žvyrkeliu ir miško keliukais. Šiuo maršrutu keliaujama dvi dienas.

Dviračių maršrutas, skirtingai nei maršrutai pėsčiomis ar vandeniu, apjungia tiek šiaurinę, tiek pietinę Aukštaitijos nacionalinio parko dalis. Keliaujant šiuo maršrutu, aplankomos visos įdomiausios parko vietos, kurios leidžia susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtiniu ir kultūriniu paveldu. Maršrutas nėra sudėtingas ir nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, jį gali nesunkiai įveikti kiekvienas, mokantis važiuoti dviračiu.

Pirmą dieną aplankomi: Augulių namų muziejus Gaveikėnuose, Gaveikėnų vandens malūnas, Pabaluošės kadagynas, Senovinės bitininkystės muziejus Stripeikiuose, kuriame ne tik pasakojama bitininkavimo istorija Rytų Lietuvoje, bet ir galima pasivaišinti medumi bei žolelių arbata, Pakaso vandens malūnas.

Nakvynei apsistojama Ginučių apylinkėse. Antrą dieną keliaujama pro Kimbariškę, Benediktavą, Linkmenis ir Kaltanėnus. Pakeliui aplankomi Ginučių, Papiliakalnės ir Linkmenų piliakalniai bei geomorfologinis gamtos paminklas Ladakalnis, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama, Kaltanėnų valstybinės svarbos urbanistikos kompleksas, Kaltanėnų ąžuolas, Obelų rago kadagiai ir Šakarvos pilkapiai. Žygis baigiamas Palūšėje.